Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując małe telewizory?

Sypialnie, kawalerki czy też pokoje dziecięce to miejsca, które nie zawsze pozwalają nam na umieszczenie w nich dużego odbiornika. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy tu skazani na budżetowe półśrodki. Producenci małych telewizorów nie zapominają bowiem o wszystkich potencjalnych klientach, wyposażając nawet najmniejsze modele w szereg znakomitych rozwiązań. Rozdzielczość 8K w tego typu urządzeniach powoli staje się tu standardem. Jednocześnie, niewielki telewizor wciąż może stać się znakomitym centrum rozrywki, pozwalając na korzystanie z konsol dziewiątej generacji oraz platform VOD. W niniejszym artykule opowiemy, jak dobrać niewielki telewizor, aby mógł on służyć nam przez długie lata.

Cechy dobrego telewizora o małych wymiarach

Osoby, lubiące spędzać wieczory przed ekranem, leżąc wygodnie w łóżku, powinny zwrócić uwagę na szereg istotnych czynników, związanych z doborem odbiornika. Małe telewizory do tego typu pomieszczeń powinny być wyposażone w wejście słuchawkowe, aby ewentualne seanse nie przeszkadzały osobie śpiącej obok. Minimalna rozdzielczość ekranu powinna wynosić przynajmniej 1920 x 1080 px, aby pozwolić na uzyskanie czytelnego obrazu. Oczywiście, na rynku dostępne są również telewizory pokroju Samsung QE65Q950RBTXXH, oferujące rozdzielczość 8K z funkcją automatycznego skalowania. Odbiorniki tego typu coraz częściej posiadają także dodatkowe tryby, dostosowane chociażby do korzystania z konsol.

W przypadku, gdy telewizję będą u nas oglądać większe grupy osób, siedzące w różnych miejscach, powinniśmy upewnić się, że interesujący nas odbiornik odznacza się ultraszerokim kątem widzenia. Dzięki temu, jakość obrazu pozostanie jednolita dla wszystkich widzów. Małe telewizory, jak chociażby Sharp 40BL5EA, obsługują przy tym platformę Android TV, co znacząco zwiększa ich funkcjonalność. Nowoczesne odbiorniki o przystępnym rozmiarze kupimy w specjalistycznych sklepach, takich jak polski Luke. Renomowani sprzedawcy stanowią bowiem gwarancję, że zakupiony przez nas telewizor pozostanie niezawodny przez wiele lat.

About the author