Smaller Default Larger

W dniu 13 grudnia 2018r. gen. ZPRP Stanisław Władysław Śliwa uczestniczył w obchodach Jubileuszu 25.lecia powstania Stowarzyszenia Godność. W historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej,  pamiątkowe ryngrafy Związku Piłsudczyków otrzymali: Prezes Stowarzyszenia Godność Pan Czesław Nowak, J.E. abp. Sławoj Leszek Głódź  oraz Prezes TVP Pan Jacek Kurski z podziękowaniem za udział ekipy Panoramy Gdańskiej w uroczystościach odsłonięcia pomnika marsz. Józefa Piłsudskiego w Brukseli.
Z obchodów Jubileuszu wyemitowano program w TVP.

inf: płk.zw. Zbigniew Borkowski

"Marszałek Józef Piłsudski na Paradach Niepodległości"

Chcemy, aby postać Niezwyciężonego Wodza Narodu, mocniej utrwalała się w pamięci i wyobraźni współczesnych Polaków. Podczas wielkich uroczystości patriotycznych jeden z zasłużonych członków organizacji otrzymuje prawo wystąpienia w  mundurze będącym repliką munduru Marszałka Józefa Piłsudskiego. Elementem wyróżniającym Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego jest noszenie w czasie uroczystości państwowych, regionalnych czy związkowych mundurów historycznych z okresu lat 1914- 1920 wraz ze stopniami funkcyjnymi zbliżonymi do występujących w Wojsku Polskim w tym okresie, co ma na celu propagację współczesnym pokoleniom Polaków czynu i postaci Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego oraz Jego żołnierzy. Zasady noszenia mundurów określa regulamin (tutaj).
W Internecie można odnaleźć wiele zdjęć z uroczystości z poprzednich lat, na których występowali nasi członkowie w mundurze marszałka. {Zapytanie " Piłsudski na paradzie" (tutaj)}.
W święto  100 lecia Odzyskania Niepodległości w Gdyni, w mundurze marszałka poprowadził paradę płk.zw. Dariusz Łaszyca, a w Koszalinie na koniu płk.zw.Andrzej Witek.
autor: płk.zw. Zbigniew Borkowski

Piłsudczycy w Brukseli

W dniach 5-7.XI.2018r. na zaproszenie Pani Anny Fotygi - Posła do Parlamentu Europejskiego, delegacja 24 oficerów ZPRP udała się do Brukseli, na uroczystość odsłonięcia popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego i wzięcia udziału w obchodach  100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Parlamencie Europejskim. Delegacji przewodniczył Prezes Zarządu, gen.zw. Stanisław Władysław Śliwa.

Linki do TVP 3 program pt: "Mosty do Niepodległej" (tutaj), program pt "Panorama" (tutaj) , program " Droga" (tutaj)

   Po Mszy świętej wieczornej w Dniu „Święta Flagi” w dn. 2.05.2018r.  po raz trzeci, na placu przed kolegiatą pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Gdyni zebrali się mieszkańcy, aby wspólnie śpiewać  pieśni patriotyczne na „Nieszporach Patriotycznych”  Inicjatywa podjęta przed trzema laty przez płk. zw. Jarosława Biereckiego – Radnego Sejmiku Pomorskiego, stała się tradycją miasta. 

W Pucku jak co roku odbyły się już cykliczne uroczystości związane z Zaślubinami z Morzem.

W dniu 20 stycznia 2018 r.w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku odbyło się posiedzenie Zarządu Krajowego poszerzone o prezesów Oddziałów i Okręgów oraz przedstawicieli Sądu Koleżeńskiego i Komisji Rewizyjnej.

971342
DzisiajDzisiaj123
WczorajWczoraj186
TydzieńTydzień725
MiesiącMiesiąc3514
Od początkuOd początku971342
Copyright © 2019 Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Zarząd Krajowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Projekt i administracja strony do 2018 r. Julian Aleksander Michaś | Aktualizacja Zbigniew Borkowski