Smaller Default Larger

W Pucku w dn. 10 lutego 2019r.  członkowie Zarządu ZPRP wraz z oficerami Okręgu Rozewie, uczestniczyli w uroczystościach 99. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem.

W dniu 13 grudnia 2018r. gen. ZPRP Stanisław Władysław Śliwa uczestniczył w obchodach Jubileuszu 25.lecia powstania Stowarzyszenia Godność. W historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej,  pamiątkowe ryngrafy Związku Piłsudczyków otrzymali: Prezes Stowarzyszenia Godność Pan Czesław Nowak, J.E. abp. Sławoj Leszek Głódź  oraz Prezes TVP Pan Jacek Kurski z podziękowaniem za udział ekipy Panoramy Gdańskiej w uroczystościach odsłonięcia pomnika marsz. Józefa Piłsudskiego w Brukseli.
Z obchodów Jubileuszu wyemitowano program w TVP

"Marszałek Józef Piłsudski na Paradach Niepodległości"

Chcemy, aby postać Niezwyciężonego Wodza Narodu, mocniej utrwalała się w pamięci i wyobraźni współczesnych Polaków. Podczas wielkich uroczystości patriotycznych jeden z zasłużonych członków organizacji otrzymuje prawo wystąpienia w  mundurze będącym repliką munduru Marszałka Józefa Piłsudskiego. Elementem wyróżniającym Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego jest noszenie w czasie uroczystości państwowych, regionalnych czy związkowych mundurów historycznych z okresu lat 1914- 1920 wraz ze stopniami funkcyjnymi zbliżonymi do występujących w Wojsku Polskim w tym okresie, co ma na celu propagację współczesnym pokoleniom Polaków czynu i postaci Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego oraz Jego żołnierzy. Zasady noszenia mundurów określa regulamin (tutaj).
W Internecie można odnaleźć wiele zdjęć z uroczystości z poprzednich lat, na których występowali nasi członkowie w mundurze marszałka. {Zapytanie " Piłsudski na paradzie" (tutaj)}.
W święto  100 lecia Odzyskania Niepodległości w Gdyni, w mundurze marszałka poprowadził paradę płk. ZPRP Dariusz Łaszyca, a w Koszalinie na koniu płk. ZPRP Andrzej Witek.

1

Copyright © 2019 Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Zarząd Krajowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Projekt i administracja strony Julian Aleksander Michaś. kontakt: tel. 501 011 822 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.