Smaller Default Larger

   Po Mszy świętej wieczornej w Dniu „Święta Flagi” w dn. 2.05.2018r.  po raz trzeci, na placu przed kolegiatą pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Gdyni zebrali się mieszkańcy, aby wspólnie śpiewać  pieśni patriotyczne na „Nieszporach Patriotycznych”  Inicjatywa podjęta przed trzema laty przez płk. zw. Jarosława Biereckiego – Radnego Sejmiku Pomorskiego, stała się tradycją miasta. 

   Wśród licznie przybyłych byli również Piłsudczycy z w mundurach galowych z generałem zw. Władysławem Stanisławem Śliwą. Wstępne słowo wygłosił płk zp ks. prałat - dziekan dr Edmund Skalski, który podziękował  za udział będący dowodem umiłowania Ojczyzny a szczególne słowa uznania skierował do Pana Jarosława Biereckiemu, pomysłodawcy i organizatora kolejnych Nieszporów Patriotycznych, prosząc o ich kontynuację w następnych latach. W wydanym śpiewniku na tę okoliczność Pan Jarosław napisał … „ Niech zawarte w nim słowa będą przejawem patriotyzmu i wspomnieniem tych, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości”. Gen związku Władysław Stanisław Śliwa witając przybyłych podkreślił, że II Rzeczpospolita to dzieło Marszałka Piłsudskiego i wiernych mu żołnierzy, których etos zwycięstwa zawartych w słowach patriotycznych pieśni powinien być dzisiaj przykładem inspirującym do zaangażowania dla  dobra ojczyzny. Po krótkich przemówieniach śpiewano pieśni.

   Tekst w formie karaoke ukazywał się na dużym telebimie a z głośników rozbrzmiewał podkład muzyczny – Mazurek Dąbrowskiego jako pierwszy, a potem Rota i dziesięć innych. Na zakończenie  pieśń legionów „ My, Pierwsza Brygada …”. Piłsudczycy w postawie „ na baczność” uhonorowali swój hymn. Uroczystość  prowadził znany aktor Teatru Muzycznego. Do zobaczenia w przyszłym roku na Nieszporach Patriotycznych  w Dniu Święta Flagi.

Copyright © 2019 Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Zarząd Krajowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Projekt i administracja strony Julian Aleksander Michaś. kontakt: tel. 501 011 822 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.